CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Debata o bezpieczeństwie


29 stycznia w naszej szkole odbyła się debata pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”. Zorganizowali ją mieleccy policjanci we współpracy z panią dyrektor Martą Mysoną. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie właściwych postaw kierowców oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów o ruchu drogowym.
W spotkaniu udział wzięli: Janusz Stachowicz – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Piotr Bialic – egzaminator, Jakub Betlej – ratownik z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Wenancjusz Matysek z Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu, Bogusław Kołacz – instruktor terapii uzależnień, członek Zarządu Fundacji Instytutu Profilaktyki, Innowacji i Rozwoju, Włodzimierz Zgórniakiewicz – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mielcu, a także nauczyciele i uczniowie.
Debata była kontynuacją ubiegłorocznych konferencji dla młodzieży pod nazwą „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”. Jej adresatami byli przede wszystkim uczniowie, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami bądź wkrótce zamierzają je uzyskać.
Obecni na spotkaniu młodzi kierowcy i kandydaci na kierowców z klas drugich technikum i trzeciej zasadniczej szkoły zawodowej z zainteresowaniem wysłuchali wykładów ekspertów, które pozwoliły im zrozumieć, że bycie kierowcą to nie tylko przygoda, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność za siebie i innych.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.