Osiągnięcia uczniów

Rok szkolny 2020/2021

Stypendyści Marszałka Województwa Podkarpackiego 2020

Dziesięcioro uczniów naszej szkoły uzyskała stypendium z projektu „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych” w roku szkolnym 2019/20. Mimo bardzo trudnego roku, pandemii, mimo zdalnego nauczania mimo braku olimpiad, konkursów, dzięki swojej pracy, odpowiedzialności, talentom i przede wszystkim chęciami osiągnęli to – co wydawało się parę miesięcy temu tak mało realne.

Technik Reklamy:

Magdalena Wolak

Weronika Mróz

Wiktoria Sajdak

Edyta Brykała

Karolina Skrzyniarz

Ewelina Machnik

Anna Siembab

Kinga Serafin

Technik Ekonomista:

Artur Suchcicki

Natalia Piechota

Rok szkolny 2019/2020

Ogólnopolski konkurs literacki i plastyczny „Serce Kapsuły Czasu”

Fundacja Tworzymy Kraków zaprosiła wszystkich chętnych do przesyłania prac literackich i/lub plastycznych przedstawiających zadanie: „Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?” Wszystkie przesłane prace zostały zamknięte na 100 lat w Kapsule Czasu, która powstała w Krakowie a każdy uczestnik otrzymał imienny Certyfikat Serca Kapsuły Czasu.

Uroczyste zamknięcie Kapsuły Czasu odbyło się w maju 2020 r. w Krakowie. W konkursie wzięli również udział uczniowie naszej szkoły:

1. Praca literacka:
Natalia Kłoda – klasa IV B, op. B. Piękoś

2. Praca plastyczna:
Dominika Bienias – klasa IV C, op. B. Piękoś
Tomasz Kędzior – klasa IV C, op. B. Piękoś
Praca konkursowa
Agnieszka Piekarska – klasa IV C, op. B. Piękoś
Praca konkursowa

I Międzyszkolny Konkurs Literacki rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w czołówce konkursu. Dlatego chcemy przedstawić zwycięzców i uczestników I Międzyszkolnego Konkursu Literackiego, którego organizatorami był Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu oraz Mieleckie Towarzystwo Literackie.
Uczestnicy konkursu mieli przygotować pracę w dowolnej formie literackiej, która nawiązywała do myśli przewodniej – Pogodnie witamy wiosnę. Konkurs był także formą uczczenia 550-rocznicy lokacji miasta Mielca.

Wyniki konkursu :

Kategoria – Wiersz
I miejsce – Kania Karolina – klasa IV B T
Wiersz

III miejsce – Głogowski Dominik- klasa I Cg T, op. Piękoś Beata, wiersz „Łańcuch szczęścia”;
Wyróżnienie – Kondel Łukasz – klasa I Cg T ,op. Piękoś Beata, wiersz bez tytułu;
Wyróżnienie – Wójcik Jadwiga – klasa IV B T, op. Piękoś Beata, wiersz „Przebudzenie”

Kategoria – Opowiadanie:
II miejsce- Kupiec Kinga – klasa I Cg T, op. Piękoś Beata, opowiadanie.
Opowiadanie


VI Olimpiada Wiedzy o Mediach

13 grudnia uczennice klas IIIcT i IcT mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat mediów w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Mediach. Dostały się tam dzięki opracowaniu jednego z podanych tematów. Wraz z opiekunem odwiedziły mury Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Nasza tegoroczna maturzystka, Natalia Machnik, dostała się do finału w Warszawie.

Stypendyści Marszałka Województwa Podkarpackiego2019

Miło nam poinformować, że pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach projektu pn. „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe – rok szkolny 2019/2020”. Stypendystami zostali: Katarzyna Ciochoń z IVaT, Agnieszka Piekarska z IVcT, Natalia Machnik z IVcT, Artur Suchcicki z IIIbT oraz Anna Siembab z IIIcT.
Opiekę dydaktyczną nad uzdolnioną młodzieżą sprawują panie Renata Ciężadło i Beata Szędzioł oraz pan Bogdan Lubera.

Rok szkolny 2018/2019

Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Literackim

Paweł Barnaś z klasy I d T został wyróżniony w XIII edycji konkursu literackiego „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary”. Organizatorem konkursu, promującego treści patriotyczne i religijne, umiłowanie wiary, historii i piękna języka ojczystego jest Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o Ojczyźnie, wierze, historii. Jury wyróżniło wiersz naszego ucznia w kategorii szkół średnich, przyznając pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Paweł Barnaś przygotował się do konkursu pod kierunkiem pani Jolanty Witek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH‼

Z wielką satysfakcją informujemy, że osiem uczennic naszej szkoły otrzymało stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach projektu „Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych – rok szkolny 2018/2019”.
Wyróżnione zostały reprezentantki klas drugich i czwartych Technikum nr 1: Klaudia Żurek, Klaudia Dykas, Maja Walas, Gabriela Godek, Kinga Krawiec, Martyna Maziarz, Katarzyna Smutek i Natalia Miłaszewicz (na zdjęciu sześć z ośmiu stypendystek).
Opiekę dydaktyczną nad uzdolnioną młodzieżą sprawują panie Renata Ciężadło i Anna Dąbrowska-Iwan oraz pan Bogdan Lubera.