Milena Gałda laureatką XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W dniach 03 – 06 kwietnia 2024r w Łowiczu, odbył się etap centralny XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowanej przez  Uniwersytet Łódzki

Wydział Nauk Geograficznych, Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji. Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, Milena Gałda kl. Vcp, po raz drugi wzięła udział w etapie centralnym. Spośród kilkuset uczestników etapu okręgowego, znalazła się wśród piętnastu najlepszych „turystów” w Polsce zdobywając tytuł Laureata. Ponadto otrzymała także indeks na wspomniany wydział Uniwersytetu Łódzkiego oraz już w poprzednim roku szkolnym, została zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik organizacji turystyki – kwalifikacja HGT.08.

Milena od października zmagała się z szeroko pojętą tematyką turystki, najpierw na szczeblu szkolnym a później okręgowym osiągając najlepsze wyniki. Następnie wielozadaniowy etap centralny, składający się najpierw z testu obejmującego szeroki zakres wiedzy (nie tylko geografii, ale wszystkich przedmiotów zawodowych), następnie 10-cio minutowa prezentacja wymyślonego produktu turystycznego z obszaru niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Ostatnim etapem zmagań było sporządzenie programu i kalkulacji podróży po wybranym przez komisję olimpiady,  mieście europejskim i zaprezentowanie w ustalonym czasie. W tym roku, Milena przygotowała, jako produkt turystyczny, grę terenową w formie aplikacji o nazwie „Lecimy przez Mielec”, kultywującą tradycje lotnicze i przywołującą wspomnienia z czasów świetności WSK PZL-Mielec. Podczas olimpiady znalazł się też czas na zwiedzanie Łowicza i zajęcia integracyjne. Opiekunem uczennicy była pani Aneta Soja-Ząbek. Podziękowania należą się również panu Krzysztofowi Sołek za wsparcie techniczne przy tworzeniu aplikacji.

fb-share-icon