CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Pracownicy Urzędu Skarbowego szkolili naszych uczniówj20 listopada uczniowie klas III c T, II b T i I d T aktywnie uczestniczyli w programie „Otwarta firma – Biznes przy tablicy”, realizowanym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Tym razem na specjalne zaproszenie pani Beaty Szędzioł szkołę odwiedzili pracownicy Urzędu Skarbowego w Mielcu, panowie: Piotr Przystasz, Henryk Serafin i Paweł Staszkiewicz.
Po krótkim przywitaniu goście kolejno w bardzo przystępny sposób przybliżyli młodzieży zagadnienia związane z różnymi rodzajami podatków PIT, CIT oraz VAT od towarów i usług. Następnie pan Henryk Serafin, absolwent naszej szkoły, zajął się tematem VAT z procedurą marży, objaśniając na konkretnych przykładach takie pojęcia, jak: dochód, przychód, koszty, podatek VAT od marży, podatek dochodowy w turystyce. Na zakończenie goście zaprezentowali, jak elektronicznie przygotować druk PIT-37.
Dwugodzinne spotkanie było ciekawą lekcją i upłynęło w przyjaznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za współpracę i zapraszamy za rok.

Opublikowano w dniu: 20.11.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 20.11.2018 r.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.