CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”8 września reprezentacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w akcji Narodowe Czytanie 2018 pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W stylowych wnętrzach Pałacyku Oborskich fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego czytali zaproszeni przez dyrekcję II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu (organizatora wydarzenia) goście oraz młodzież. Wśród licznie zgromadzonych słuchaczy znalazły się Klaudia Hyjek i Natalia Piechota z klasy I a T, Wiktoria Krakowska i Alicja Sypek z klasy I c T oraz panie Marzena Gadziała i Agnieszka Lorynowicz.
- Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.
Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Zostało zainicjowane wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 r. w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2016 r. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 r. lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.