CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Noworoczne spotkanie z pensjonariuszami DPS w Mielcu24 stycznia wolontariuszki z klasy IV a T pod opieką pani Alicji Kamienieckiej odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mielcu. To już ósma wizyta młodzieży naszej szkoły w tym miejscu. W okresie karnawału wolontariusze odwiedzają seniorów, by wspólnie z nimi kolędować. Tym razem towarzyszyli im uczniowie klasy III c T wspólnie z wychowawcą, panią Małgorzatą Żmudą, którzy zaprezentowali jasełkową inscenizację.
Jak zawsze młodzież spotkała się z ciepłym i życzliwym przyjęciem. Były chwile wzruszenia, ale też nie brakowało uśmiechu. Na zakończenie seniorom odśpiewano gromkie sto lat i wręczono piękne róże.
Szkolny wolontariat pamięta o szacunku należnym ludziom starym i często samotnym, dlatego organizuje takie spotkania z seniorami każdego roku.
Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pamiętają też o bezdomnych zwierzętach ze schroniska i przekazują dla nich karmę, często kupioną za pieniądze zarobione na sprzedaży własnych wypieków. Angażują się również w doraźne akcje pomocowe dla mieszkańców Mielca i okolic. Propagują idee życzliwości i tolerancji podczas Szkolnego Dnia Życzliwości, a piąty grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, jest okazją do propagowania idei wolontariatu i niesienia pomocy potrzebującym.
Bo warto pomagać!

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.