CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Historia Szkolnego WolontariatuPoczątek szkolnego wolontariatu sięga roku 2009, kiedy to w Zespole Szkół Ekonomicznych powstał pod egidą Fundacji „Świat na tak” Klub Ośmiu. W roku 2011 Klub Ośmiu został przekształcony w Szkolny Klub Wolontariusza Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.
Przez lata działalności klubu jego członkami było 179 uczniów naszej szkoły.
Klub od początku istnienia objął opieką Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu, dla którego wolontariusze corocznie przeprowadzają zbiórkę karmy i darów.
Od roku 2012 wolontariusze klubu odwiedzają raz lub dwa razy w roku seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Mielcu. Dla mieszkańców DPS przygotowywane są programy artystyczne i upominki wykonywane przez członków klubu.
Wolontariusze angażowali się też w pomoc dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu. Oprócz odwiedzin i występów dla dzieci, członkowie Klubu Wolontariusza zebrali podczas publicznej kwesty w mieleckich marketach pieniądze, za które zakupiono TV LCD dla najmłodszej grupy dzieci ze Skopania. W kolejnym roku klub zorganizował loterię fantową. Uzyskane środki zostały przeznaczone na zakup paczek mikołajowych dla wszystkich podopiecznych DD w Skopaniu.
Wynikiem szkolnej akcji sprzedaży własnych wypieków wolontariuszy pod hasłem „I ty możesz zostać św. Mikołajem” był zakup artykułów szkolnych dla dzieci z Punktu Interwencji Kryzysowej w Mielcu.
Szkolny Klub Wolontariusza współpracuje też z Hospicjum Domowym w Mielcu. Wolontariusze kwestowali w ramach akcji „Pola Nadziei”, zbierając środki na za zakup sprzętu dla chorych pozostających pod opieką hospicjum.
Angażują się również w doraźne akcje pomocowe dla mieszkańców Mielca i najbliższej okolicy.
Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza pomagają także w organizacji i obsłudze różnego rodzaju szkolnych imprez, np. Szkolnego Dnia Życzliwości, Dnia Otwartego Szkoły i Mieleckich Targów Edukacyjnych.
Organizatorką i opiekunką szkolnego wolontariatu jest pani Alicja Kamieniecka.
Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.