CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Etap okręgowy XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej12 grudnia odbył się drugi etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Zakwalifikowało się do niego 455 uczniów z ponad 130 szkół z całego kraju. Wśród 40 uczestników z Podkarpacia znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły: Konrad Borczyk i Adrian Rogala – obaj z IV b T. Ich zadaniem było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, złożonego ze 100 pytań, który został przeprowadzony w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Opiekunem naukowym młodzieży jest pani Marzena Gadziała.
Olimpiada została zorganizowana przez WSIiZ w Rzeszowie pod patronatem Komisji Europejskiej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, a także bieżących wyzwań, przed jakimi staje sama Unia i jej państwa członkowskie.
Nagrodą główną w tegorocznej edycji jest płatny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli na zaproszenie pana Janusza Lewandowskiego – Posła do Parlamentu Europejskiego. Na pozostałych finalistów czekają wyjazdy studyjne do Parlamentu Europejskiego i cenne nagrody rzeczowe.
Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.