Wycieczka szkolna do Oświęcimia i Krakowa

24. maja uczniowie klas pierwszych technikum wraz z opiekunami, paniami: E. Kukowską, M. Sołek, B. Surdej i Iwoną Rzeźnik udali się do Oświęcimia – byłego obozu hitlerowskiego Auschwitz – Birkenau oraz do Krakowa do Muzeum Fotografii MuFo.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie największego hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz i podobozu Birkenau, poznanie zjawiska holokaustu na tle wydarzeń II wojny światowej oraz budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie.

Przejście przez autentyczny teren byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem, które niewątpliwie na długo pozostanie w ich pamięci.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy „Co robi zdjęcie?” w Muzeum Fotografii MuFo w Krakowie. Mogliśmy się nie tylko dowiedzieć, czym różni się dagerotyp od suchej płyty, jak wyglądał niezbędnik XIX-wiecznego fotografa oraz czym są współczesne techniki obrazowania, ale i o postaciach fotografek i fotografów, o tym, co fotografowano najchętniej w niemal dwustuletniej historii tego medium, jak również  do czego wykorzystywano zdjęcia.

To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń i sporej dawki wiedzy. 

Galeria

fb-share-icon