Konstytucja 3 maja – wyniki szkolnego konkursu

Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole został ogłoszony konkurs, którego uczestnicy mogli wykazać się uzdolnieniami i kreatywnością w trzech kategoriach: rebus, prezentacja multimedialna i praca plastyczna. Była to jednocześnie wspaniała okazja do przypomnienia kilku faktów z historii Polski, symboli, bohaterów i wydarzeń związanych z uchwaleniem w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

Na konkurs, zorganizowany po raz kolejny przez panie: Marzenę Gadziałę, Agnieszkę Lorynowicz i Bożenę Switek, wpłynęło 58 ciekawych i twórczych prac. Komisja dokonała ich oceny i wyłoniła laureatów.

W kategorii rebus pierwsze miejsce otrzymała Milena Gałda z IIIcpT, drugie – Milena Kłoda z IIbT, trzecie – Kinga Latawiec z IIaT.

Autorami najlepszych prezentacji multimedialnych okazały się: Marta Kilian z IaT (pierwsze miejsce), Katarzyna Babula z IIaT (drugie miejsce) oraz Marlena Godek z IIaT (trzecie miejsce).

Miejsca na podium w kategorii praca plastyczna zajęli kolejno: Gabriela Żuchowicz z IIIbgT, Sebastian Krakowski z IIbT i Klaudia Adamczyk z IaT. Jury przyznało też specjalne wyróżnienie Łucji Polewskiej z IIIbgT za niezwykłą oryginalność pracy.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie. Zwycięzcom – składamy serdeczne gratulacje.

fb-share-icon