Sukces w X Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Milena Gałda z klasy IVcp technik organizacji turystyki, 12-15 kwietnia wzięła udział w finale etapu centralnego X Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce w Łodzi, zorganizowanej przez Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego przy współpracy z przedstawicielami branży turystycznej, organizacji turystycznych i samorządu terytorialnego.

Hasło przewodnie tej edycji to „W miejskiej dżungli”.

Do etapu centralnego jako finaliści zakwalifikowało się tylko 30 uczniów spośród ponad 2 500 osób z całej Polski. Zgodnie z Regulaminem Olimpiady Wiedzy o Turystyce, etap ten był wielozadaniowy i trwał cztery dni. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu turystyki oraz technik organizacji turystyki. Po tej części, Milena zajęła bardzo wysokie piąte miejsce.

Kolejnym zadaniem było przedstawienie przez uczestników – wcześniej przygotowanej i zgłoszonej – prezentacji multimedialnej związanej z tematem przewodnim aktualnej edycji olimpiady. Tutaj ostatecznie zajęła osiemnastą pozycję. Tytuł laureata otrzymało piętnaście pierwszych osób, którzy z kolei zmagali się z przygotowaniem programu wycieczki po Wenecji mając do dyspozycji materiały m.in. w j. włoskim, a zatem bardzo niewiele brakło.

Mimo to serdecznie gratulujemy udziału w finale i życzymy dalszych sukcesów.

Wyjazd do Łodzi to nie tylko udział w Olimpiadzie. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom atrakcje. Zwiedziliśmy dzielnice Księży Młyn, gdzie została zorganizowana gra terenowa, poznaliśmy historie nieczynnej już Elektrociepłowni w Łodzi, gdzie obecnie znajduje się EC1 – Miasto Kultury – jednym z punktów jest Centrum Nauki i Techniki, które mieliśmy okazje zwiedzić. Zobaczyliśmy Manufakturę oraz Pałac Izraela Poznańskiego, zwany też „łódzkim Luwrem”. Dla uczniów był to również czas na integrację i zawarcie nowych znajomości, bo o to właśnie chodzi w turystyce. Poznajemy nowe miejsca i ludzi.

Warto wspomnieć, że Olimpiada Wiedzy o Turystyce została wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji i Nauki, co oznacza, że finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik obsługi turystycznej/technik organizacji turystyki. Finaliści i Laureaci Olimpiady decyzją senatów wyższych uczelni mogą być przyjmowani na studia wyższe z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

Dzięki temu nasza uczennica ma już otwartą drogę na studia.

Opiekunem merytorycznym była pani Aneta Soja-Ząbek.

Galeria

fb-share-icon