I Konkurs Piosenki Angielskiej

19 kwietnia 2023r. w ZSE  odbył się I Konkurs Piosenki Angielskiej, który zorganizowany został przez panią Magdalenę Chojecką i pana Wiesława Wałka. Był to pierwszy tego rodzaju konkurs w naszej szkole i wzbudził on ogromne zainteresowanie wśród młodzieży, co potwierdziła bardzo duża liczba uczniów chcących obejrzeć występy i zmagania wszystkich uczestników konkursu. W konkursie udział wzięli uczniowie z różnych klas, walcząc o zwycięstwo i nagrody w trzech kategoriach. Uczestnicy walczyli o wygraną zarówno solo, jak również w duetach i grupach, a we wszystkich trzech konkurencjach zmagania uczestników oceniali jurorzy- nauczyciele Języka angielskiego: pani Beata Surdej, pani Katarzyna Wąż, pani Małgorzata Łącz, pani Katarzyna Kmieć oraz wiceprzewodnicząca Samorządu Szkolnego – Zuzanna Kseń z kl.3cT. 

W pierwszej konkurencji uczestnicy wykonali  jeden dowolnie wybrany utwór z przygotowanym przez siebie akompaniamentem. Podczas występów Jury oceniało wykonanie zaprezentowanych utworów w języku angielskim, zarówno ich interpretację, jak również poprawność językową. Wszystkie występy uczestników publiczność nagrodziła wielkimi brawami.

W drugiej kategorii zadaniem uczestników było odgadnięcie wykonawcy i tytułu fragmentu wylosowanego przez siebie utworu anglojęzycznego.  

W trzeciej kategorii uczestnicy po wylosowaniu przez siebie dwóch utworów anglojęzycznych mieli za zadanie poprawnie przetłumaczyć  na język polski tytuły wylosowanych utworów. 

Uczestnicy konkursu podczas poszczególnych konkurencji nie tylko wykazali się swoim talentem wokalnym, ale przede wszystkim mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i znajomością języka angielskiego. Spośród wszystkich uczestników Jury wybrało finałową „trójkę” i zwyciężczynię konkursu: 

I miejsce – Zuzanna Żyła z kl. 1dT 

II miejsce  – Sylwia Zając z kl. 3bT 

III miejsce – Klaudia Polak z kl. 4apT 

Wszyscy uczestnicy i laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowały Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu (obecnie wchodzące w skład koncernu Lockheed Martin) oraz klub Insomnia w Mielcu. 

Mamy nadzieję, że Konkurs Piosenki Angielskiej, który po raz pierwszy odbył się w naszej szkole, stanie się coroczną tradycją i w kolejnych latach będzie wzbudzał jeszcze większe zainteresowanie wśród uczniów, a przede wszystkim zachęci jeszcze bardziej młodzież ZSE do zaprezentowania swoich talentów wokalnych oraz znajomości języka angielskiego. 

Galeria

fb-share-icon