Sport w czasie pandemii

Trwająca pandemia spowodowała znaczne ograniczenie aktywności fizycznej dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Wprowadzone ograniczenia, praca zdalna zmusiły wielu młodych ludzi do spędzania czasu przy komputerach, tabletach i telefonach, a bardzo ograniczyła możliwości korzystania z aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Znacznie obniżyła się również motywacja do ćwiczeń. Mimo to jest wielu młodych ludzi, również uczniów naszej szkoły, którzy w tym trudnym czasie rozwijali swoje talenty, swoje pasje w tym również te sportowe. 

 Mamy piłkarzy i piłkarki nożne, którzy grają w wielu miejscowych klubach podnosząc swoją sprawność i realizując się w tej dyscyplinie( Michał Sikora, Paweł Sosiński, Konrad Szczur, Kacper Szczur, Zuzanna Kseń, Paweł Barnaś, Krzysztof Bajor, Bartosz Ogiba, Piotr Szymański).  

Mamy również lekkoatletów, którzy trenują w klubie LKS „Stal Mielec”, z którym związanych było również wielu naszych absolwentów. W bieżącym roku szkolnym największe osiągnięcia sportowe wśród naszych uczniów należą do Daniela Kamińskiego, ucznia klasy II cp T. Jest on obecnie zawodnikiem LKS „Stal Mielec”. Trenuje skok w dal i trójskok. W swojej kategorii wiekowej w tych właśnie konkurencjach osiąga bardzo dobre wyniki, zajmując miejsca na podium w zawodach wojewódzkich, a także ogólnopolskich.  

Jego najlepsze osiągnięcia to: 

– Mistrzostwa Polski U16 w Słupsku 2020: Skok a w dal 2 miejsce wynik 6.40m, Trójskok 2 miejsce wynik 12.57m 

– Halowe mistrzostwa polski U18 w Toruniu 2021: Skok w dal 3 miejsce wynik 6.67m 

–  Miting Kwalifikacyjny POZLA w Trzcinicy (15V 2021) – najlepszy wynik w tym sezonie w skoku w dal 6.97m 

– Mistrzostwa Podkarpacia U20 w Stalowej Woli (22 V 2021) – skok w dal 2 miejsce wynik 6.59m, trójskok 3 miejsce wynik 12.12m. 

Danielowi serdecznie gratulujemy świetnych wyników i życzymy sukcesów w dalszej karierze sportowej.  

Wszystkim naszym sportowcom życzymy wytrwałości i sukcesów w rywalizacji sportowej, a wszystkich pozostałych uczniów zachęcamy do aktywności fizycznej i dbałości o własne zdrowie.  

Małgorzata Kamuda 

Medalista Daniel Kamiński
fb-share-icon