Uwaga: ta witryna zawiera system dostępności. Nacisnij Ctrl-F11, aby dostosować witrynę do osób niedowidzących korzystających z czytnika ekranowego; naciśnij Ctrl-F10, aby otworzyć menu dostępności.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

Komisja Europejska Przedstawicielstwo w PolsceBiuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punktów Europe Direct zapraszamy na wyjątkową XVII edycję Olimpiady. Jest ona skierowania do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju.
Unia Europejska ustanowiła, że rok 2022 będzie rokiem młodych ludzi. Z tego też powodu, dla naszych Uczestników przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Śledźcie naszą stronę internetową i profile na mediach społecznościowych. A już dziś dopilnujcie, aby Wasza szkoła zgłosiła się do udziału w projekcie.
Chcesz wziąć udział? 
Twoja szkołą musi wysłać formularz zgłoszeniowy do 4 marca 2022 roku na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl.
Jakie nagrody na Ciebie czekają? 

  • laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” na mocy Uchwały nr 379 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 19 grudnia 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów i finalistów olimpiad stopnia centralnego oraz laureatów i finalistów konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w roku akademickim 2020/2021, 2021/2022 oraz 2022/2023, otrzymują maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunkach: europeistyka; europeistyka – integracja europejska; kulturoznawstwo – wiedza o kulturze; European Politics and Economics;
  • płatny staż w Parlamencie Europejskim;
  • wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego;
  • nagrody rzeczowe.

Kontekst: 
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.
Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.
Więcej informacji:

fb-share-icon