233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Mielcu odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze zarówno patriotycznym, jak i kulturalnym.

Pierwszymi zwiastunami majowego święta będą trzeciomajowe pobudki z Mielecką Orkiestrą Dętą SCK, która z krótkimi występami pojawi się rankiem 3 maja na Placu Armii Krajowej, a następnie na Osiedlu Smoczka, na Osiedlu Lotników i na Rynku starego miasta.

Główne uroczystości tradycyjnie rozpoczną się o godz. 9.30 od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza. Po mszy uformowany pochód przejdzie z ulicy Kościuszki pod Pomnik Wolności, gdzie po krótkim programie artystycznym z udziałem Mieleckiej Orkiestry Dętej i Chóru Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego Melodia przed pomnikiem złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Imprezy towarzyszące rozpoczną się od zaplanowanego na środę 1 maja (godz. 17:00) koncertu plenerowego ZPiT Rzeszowiacy na Górce Cyranowskiej. 2 maja (czwartek) przed Domem Kultury SCK w Mielcu, o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, z kolei dzień później, 3 maja w Pałacyku Oborskich odbędzie się koncert plenerowy “Muzyczna majówka z Senior Show” (godz. 17:00).

2 maja (czwartek) przed Domem Kultury SCK w Mielcu, o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.

fb-share-icon