Nasza szkoła Innowatorem Branżowej Przedsiębiorczości

Od września 2019 roku uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych.

Dzięki platformie edukacyjnej zyskują możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości, pracowni marketingu usług turystycznych, pracowni turystyki, obsługi informatycznej w turystyce i innych przedmiotów zawodowych stają się jeszcze bardziej praktyczne.

Jak wynika z rozporządzenia MEN z dnia 29.04.2020, § 4 pkt. 3 oraz rekomendacji MNiSW, praktyki zawodowe w sytuacji, w której się znaleźliśmy, można zrealizować z wykorzystaniem wirtualnych przedsiębiorstw czy symulacji. W związku z tym od 25 maja 2020 roku uczniowie klas drugich i trzecich Technikum nr 1 realizują praktyki, korzystając z autorskiego oprogramowania edukacyjnego Branżowe Symulacje Biznesowe firmy Revas sp. z o.o z Rzeszowa.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup sprzętu, tworzenie stanowisk pracy, zatrudnianie pracowników, organizowanie biura podróży, konferencji, eventów, sprzedaż imprez, prowadzenie firmy transportowej, inwestowanie w reklamę tradycyjną oraz internetową – to zadania, z którymi mierzą się uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami jako gracze, mogą przekonać się, jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wciela się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę produkcyjną lub usługową. Atrakcyjna forma wizualna, dostępności platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

– Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardzie angażujące i praktyczne – komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje zdalne i praktyki pani dyrektor Marta Mysona.

Nowe umiejętności zdobyli również nasi nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS uzyskali nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również tę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów, na którą składają się wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój, a nawet poziom zadłużenia.

Po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu, Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymały panie: Renata Ciężadło, Ilona Dziewit, Justyna Muszyńska, Walentyna Rowbiel, Aneta Soja-Ząbek, Beata Szędzioł, Katarzyna Wąż i Małgorzata Żmuda oraz pan Patryk Dziewit.

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych dołączyliśmy do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.

Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.

Beata Szędzioł

fb-share-icon