Marzec to miesiąc, który wzbudza szczególne zainteresowanie wśród miłośników matematyki!

W marcu obchodzimy wiele świąt związanych z matematyką. 12 marca uczciliśmy ogólnopolski Dzień Matematyki, a 14 marca mieliśmy okazję celebrować międzynarodowe święto liczby Pi! Dodatkowo, nie zapominajmy o Dniu Polskiej Statystyki, który również przypada w marcu. To czas, kiedy matematyka staje się centrum uwagi w wielu szkołach i organizacjach na całym świecie.

W tym roku nasza młodzież także włączyła się w obchody tych świąt. Oprócz tworzenia plakatów poświęconych matematyce, uczniowie klas pierwszych (a, d, c) wzięli udział w inspirującym wykładzie oraz warsztatach na Politechnice Rzeszowskiej. Pod okiem opiekunów – B. Skowron, J. Drzewieckiej, M. Łącz i P. Dziewita – poznawali tajniki kariery liczby Pi oraz rozwiązywali różnorodne matematyczne łamigłówki. Nie zabrakło także kreatywności – uczestnicy zajęć warsztatowych eksperymentowali z origami, dzielili naszyjniki z kamieni oraz zgłębiali tajniki matematycznej optymalizacji.

Dzięki takim wydarzeniom marzec staje się nie tylko miesiącem liczb i wzorów, ale także inspiracją do odkrywania matematyki w różnorodny i kreatywny sposób!

fb-share-icon