Katarzyna Gajek Laureatką Wojewódzkiego Konkursu na Mem „Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu”

Katarzyna Gajek z klasy 1c zdobyła tytuł laureatki w wojewódzkim konkursie „Świadomy cyberzagrożeń – bezpieczny w realu”, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o zagrożeniach w Internecie wśród młodzieży.

Jury miało trudne zadanie, ponieważ otrzymano wiele znakomitych prac. Pod uwagę brano różnorodność technik wykonania, wartość artystyczną, a przede wszystkim przekaz – edukację i uwrażliwianie na właściwe zachowania w sieci oraz kształtowanie umiejętności i nawyków bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Młodzi autorzy w oryginalny sposób przedstawiali właściwe zachowania w niebezpiecznych sytuacjach oraz metody unikania zagrożeń, koncentrując się na szeroko rozumianych cyberzagrożeniach, w szczególności na cyberuzależnieniach.

Jedną z prac wyróżnił podinsp. Marek Gołąb – Naczelnik Wydziału Łączności i Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wyróżnienie otrzymała Lena Szczukocka z klasy 1b.

Serdecznie gratulujemy Kasi i Lenie!

Opiekunem uczennic był p. Paweł Kułaga.

fb-share-icon