I Gala Wolontariatu i wyróżnienia dla Apostolatu Młodych i Wolontariatu ZSE

16-go grudnia 2022 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyła się I Gala Wolontariatu, której inicjatorem i organizatorem był Fryderyk Kapinos  – poseł na Sejm RP. Patronat honorowy objęli: Małgorzata Gosiewska – poseł na Sejm RP, Wicemarszałek Sejmu, Marlena Maląg – Minister Rodziny  i Polityki Społecznej, Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki oraz Wojciech Kaczmarczyk – dyrektor Instytutu wolności. Celem gali było podsumowanie działań Wolontariatów działających na terenie powiatu mieleckiego.
Z radością informujemy, że dwie grupy z naszej szkoły: Apostolat Młodych (opiekun: dr Jolanta Witek) i  Wolontariat (opiekun: ks. Tomasz Franczak) otrzymały  wyróżnienie w konkursie, w kategorii „Organizacja charytatywna Powiatu Mieleckiego 2022” oraz pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. Na konkurs wpłynęło ponad sto zgłoszeń wraz z udokumentowaniem działalności grup.
Ponadto Caritas diecezji tarnowskiej przyznała dla obydwóch grup wyróżnienie i nagrodę specjalną: Medale Misericors (Miłosierni dostąpią miłosierdzia). Te zaszczytne medale od Caritas otrzymaliśmy jako jedyna szkoła w powiecie. Wyróżnienia i medale odebrali opiekunowie poszczególnych grup oraz przedstawiciele młodzieży. Za koordynowanie pracami Apostolatu Młodych i Wolontariatu wyróżnienia w postaci statuetek i nagród  rzeczowych otrzymali także opiekunowie. Ponadto za całokształt pracy charytatywnej na różnych obszarach działania w środowisku lokalnym Caritas Polska (Warszawa) uhonorowała panią Jolantę Witek srebrnym medalem In Caritate Servire.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionej młodzieży i życzymy kolejnych sukcesów oraz radości w realizowaniu pięknej pracy na rzecz innych ludzi.

 Oprac.:  Apostolat Młodych ZSE

Galeria

fb-share-icon