XVIII Szkolny Konkurs Patriotyczny

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w osiemnastym już Szkolnym Konkursie Patriotycznym. W bieżącym roku szkolnym rywalizowali w trzech kategoriach: krzyżówka niepodległościowa, wiersz własny o tematyce patriotycznej oraz plakat wykonany dowolną techniką.

Jak zwykle liczba uczestników była imponująca – 83 osoby. Wykonały one w sumie 50 plakatów, 20 krzyżówek i napisały 13 wierszy. Prace zostały poddane ocenie szkolnych jurorów, którzy wyłonili laureatów w poszczególnych kategoriach.

W kategorii plakat I miejsce zajęła Kornelia Niedbała z IIIbT, II miejsce – Julia Furtak z IIIb T, III miejsce – Gabriela Żuchowicz z IVbgT.

W kategorii krzyżówka I miejsce przyznano Milenie Gałdzie z IVcp T, II miejsce– Klaudii Czuchro z Ia T, zaś III miejsce – Oliwii Obarze z IIIa T.

Autorzy najlepszych wierszy to: Marta Kilian z IIa T (I miejsce), Julia Bielat z IIc T (II miejsce) oraz Jakub Szocik z IIc T (III miejsce).

Organizatorki konkursu, panie Marzena Gadziała, Agnieszka Lorynowicz i Bożena Switek, dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnej edycji patriotycznych zmagań.

konkurs patriotyczny plakat
konkurs-patriotyczny-krzyzowka
fb-share-icon