Rozstrzygnięcie XVI edycji Szkolnego Konkursu Patriotycznego

Po raz szesnasty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie z okazji Święta Niepodległości. Jest on okazją do poznania historii ojczystej, do refleksji nad przeszłością naszego kraju oraz uczczenia pamięci tych, którym zawdzięczamy własne państwo.

XVI edycję konkursu zorganizowały panie: Marzena Gadziała, Agnieszka Lorynowicz i Bożena Switek. I tym razem udało im się zaangażować do udziału w wydarzeniu grupę młodzieży, mimo trudnego czasu pandemii – 22 uczniów. Rywalizowali oni w trzech kategoriach: wiersz własny
o tematyce patriotycznej, prezentacja multimedialna oraz praca pisemna – rozprawka na temat: ,, Co to znaczy być patriotą we współczesnej Polsce?”

Wśród młodych poetów najlepsi okazali się: Łucja Polewska z IIbgT- ,, Wiedza Dziedziczna”, Wiktoria Koszyk z IVcT- ,,Ku wolności” oraz Natalia Strycharz z IbT- ,, Polsko, jesteś dla mnie”. Wyróżnienie za utwór pt.,, Żołnierze Wyklęci – wiersz ku ich pamięci” otrzymała Natalia Zalińska z IaT.

W kategorii prezentacja multimedialna pierwsze miejsce przypadło Kindze Machnik z IIapT, drugie – Karolowi Półbratowi z IIIaT, zaś trzecie – Izabeli Miodunce z IIbpT. Wyróżnienie otrzymał Łukasz Lewandowski z IaT.

Jury wyłoniło również autorów najciekawszych rozprawek. Kolejne miejsca na podium zdobyli: pierwsze – Robert Juwa z IVbT, drugie – Marzena Wasik z IIbpT oraz trzecie – Nikola Bratek z IIbgT. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.

fb-share-icon