Licealiada- biegi przełajowe

Wiosenny sezon międzyszkolnych zawodów sportowych, rozgrywanych w ramach Licealiady trwa.7 kwietnia 2022 roku, do rywalizacji dołączyli lekkoatleci🏃 którzy walczyli o kwalifikacje do finału województwa podkarpackiego w drużynowych biegach przełajowych. Sztuka ta udała się reprezentacji chłopców, którzy zajęli I miejsce w Rejonie, pokonując zespoły z Dębicy, Kolbuszowej, Pilzna oraz mieleckiego ZST. W dniu dzisiejszym (21 kwietnia) na stadionie w Kolbuszowej odbył się wspomniany finał czyli rywalizacja na dystansie 1200 m. pomiędzy najlepszymi drużynami z 6 rejonów Podkarpacia. Miejsca na podium wywalczyli uczniowie szkół sportowych z Dynowa, Rzeszowa i Sanoka. Nasi waleczni reprezentanci, w klasyfikacji końcowej uplasowali się na 10 miejscu w województwie.