CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

NAJLEPSI W PODATKACH13 marca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się II etap IV Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Podkarpacki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
W ramach I etapu konkursu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego nadesłali ponad 100 prac pisemnych o tematyce podatkowej. Spośród autorów prac do kolejnego etapu zakwalifikowano 49 osób, w tym z naszej szkoły 13 osób.
II etap konkursu składał się z części pisemnej, w której wzięło udział 49 osób, oraz ustnej, do której zakwalifikowało się 20 osób, spośród których 10 to uczniowie naszej szkoły. Tematem przewodnim II etapu konkursu był podatek dochodowy od osób fizycznych oraz jak zawsze ustawa o doradztwie podatkowym.
Laureatami Konkursu zostali: PIOTR ROGALA zajmując I miejsce i MARIUSZ KILIAN zajmując II miejsce, uczniowie kl. IV a Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu.
Wyróżnienie otrzymały dwie uczennice klasy III a Technikum Daria Sołowska i Marcelina Rządzka.
Jest to tym większy sukces, że nasi uczniowie po raz trzeci z rzędu byli najlepsi potwierdzając tym samym wysoki poziom wiedzy merytorycznej.


Młodzież do konkursu przygotowała pani Małgorzata Stępień, nauczyciel przedmiotów zawodowych.
Laureaci II etapu konkursu 11 kwietnia wzięli udział w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po części pisemnej obaj uczniowie z maksymalną liczbą punktów przeszli do etapu ustnego. Ostatecznie Piotr Rogala został najlepszym uczniem z województwa podkarpackiego uczestniczącym IV Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach.


Małgorzata Stępień


Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.