CSS Menu Maker Installation Instructions
https://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2020/03/list_podkarpackiego_kuratora_oswiaty_250320.pdf
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Nasza szkoła wśród laureatów „Dnia przedsiębiorczości”27 lutego delegacja naszej szkoły na czele z panią dyrektor Martą Mysoną uczestniczyła w gali podsumowującej 16. edycję „Dnia przedsiębiorczości”. Jest to program organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Podczas uroczystości, która odbyła się w Sali pod Kopułą Ministerstwa Rozwoju w Warszawie, nagrodzone zostały najaktywniejsze szkoły oraz szkolni koordynatorzy „Dnia przedsiębiorczości”. Wśród wyróżnionych tytułem Najaktywniejszej Szkoły znalazł się nasz zespół szkół. Nagroda była efektem licznego udziału w programie w roku 2019 – do ponad 130 przedsiębiorstw działających na terenie powiatu mieleckiego udało się ponad 260 uczniów. Łącznie w całej Polsce w programie wzięło udział 712 szkół oraz 12768 firm i instytucji. Statuetkę oraz pamiątkowy dyplom wręczyli laureatom Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pani Marzena Machałek oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju pan Marek Niedużak.
Ideą „Dnia przedsiębiorczości” jest włączenie przedstawicieli firm i instytucji w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu dorosłych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i średnich w całym kraju mogą odbyć jednodniową praktykę na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują praktyczne informacje, których nie zapewni im wiedza książkowa.
Przed uroczystą galą nasza delegacja w składzie: pani dyrektor Marta Mysona, pani Aneta Soja-Ząbek – koordynator programu oraz Daria Jamróz, Dagmara Jaźwiec, Joanna Jurkowska i Oliwia Weryńska – uczennice klasy IIIb T, zwiedziła Sejm RP. Była to dodatkowa atrakcja zapewniona przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Galeria

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.