CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

„Działajmy razem”Już 11 lutego będziemy obchodzili kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów do zapoznania się z raportem na temat problematycznego używania Internetu przez młodzież, który powstał na podstawie ogólnopolskiego badania przeprowadzonego w 2019 roku wśród uczniów w wieku 12-17 lat, przedstawicieli grona pedagogicznego oraz przedstawicieli rad rodziców.

https://fdds.pl/wp-con....-Raport-z-bada%C5%84.pdf

Publikacja zawiera przegląd literatury na temat e-uzależnień, analizę danych zebranych w czasie badania, wnioski z badania, a także rekomendacje skierowane do szkół, uczniów i rodziców z zakresu profilaktyki nadużywania mediów elektronicznych.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.