CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Obchody Dnia Patrona bł. ks. Romana Sitki w naszej szkole12 czerwca, w środę, we wspomnienie w kalendarzu liturgicznym bł. ks. R. Sitki, uczniowie wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym uczestniczyli w Bursie we Mszy Świętej, którą odprawił ks. katecheta Rafał Igielski. Oprawę liturgiczną Eucharystii, czyli czytania, psalm i pieśni oraz montaż poetycki o ks. Sitce po zakończeniu Mszy Świętej przygotowała i zaprezentowała grupa Apostolatu Młodych (Agnieszka Pawłowska, Oliwia Chrząstowska z II a T, Kinga Ćwięka, Martyna Pasela, Adrian Bator (I c T), Klaudia Litwin, Małgorzata Fejdasz, Kinga, Serafin, Żaneta Krawiec, Weronika Gałat, Kamila Kasprzak, Wiktoria Lenart (I d T) oraz Daniel Zych (I SB) pod kierunkiem pani katechetki Jolanty Witek.
Po zakończeniu Mszy Świętej i wysłuchaniu montażu poetyckiego o błogosławionym zebrani przeszli do budynku szkolnego, aby obejrzeć wystawy i gazetki o patronie wykonane przez młodzież. Następnie w ogrodzie za budynkiem szkoły konkurs na najładniejszy strój z dwudziestolecia międzywojennego poprowadziły panie: Jolanta Witek i Lidia Sasor. W konkursie wzięli udział także nauczyciele w strojach reprezentujących różne warstwy społeczne z okresu, kiedy żył i działał ks. Roman Sitko. Komisja w składzie: pani dyrektor Marta Mysona, pani wicedyrektor Anna Zawrzykraj i ks. Rafgał Igielski jednogłośnie przyznała wyróżnienia oraz dyplomy i słodkie upominki wszystkim uczestnikom. Na szczególne wyróżnienie za pomysłowe i oryginalne przebrania zasługują uczennice: Żaneta Krawiec, Małgorzata Fejdasz, Kamila Kasprzak, Klaudia Litwin, Wiktoria Lenart, Kinga Serafin z klasy I d T oraz Nicole Walska, Dagmara Gwizdak, Agnieszka Guła, Kinga Ćwięka, Klaudia Kononowicz, Martyna Pasela z klasy I c T.
Potem nastąpiła zabawa, śpiewy i radosne świętowanie w miłej i serdecznej atmosferze. Obszerną fotorelację z uroczystości wykonała Wiktoria Wrzesień z klasy II c T.

Tekst: Jolanta Witek, zdjęcia: Wiktoria Wrzesień

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.