CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Za nami Dzień Otwarty szkoły13 maja nasza szkoła po raz kolejny zaprosiła uczniów ostatnich klas szkół gimnazjalnych i podstawowych na Dzień Otwarty. Była to doskonała okazja do zapoznania się nie tylko z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, ale również zaprezentowania szkoły „od wewnątrz”. Nauczyciele wspólnie z młodzieżą zadbali o różnorodne atrakcje.
Korytarze i sale lekcyjne były żywą wizytówką tego, co dzieje się u nas na co dzień. Po wszystkich zakamarkach budynku oprowadzali uczniowie ubrani w koszulki z logo szkoły, stroje historyczne lub regionalne.
W sali nr 4 wyświetlany był film o Zespole Szkół Ekonomicznych. Na stoisku turystycznym na pierwszym piętrze goście mogli zobaczyć pamiątki z różnych zakątków świata, poczęstować się wypiekami przygotowanymi przez starsze koleżanki oraz wziąć udział w loterii z nagrodami. W sali gimnastycznej zostało zorganizowane stanowisko z zakresu kształcenia ogólnopolicyjnego oraz odbywał się pokaz zajęć ruchowych z samoobrony. W sali nr 8 członkowie zespołu redakcyjnego gazetki „Krzyk” opowiadali o swoich zainteresowaniach dziennikarskich. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach matematycznym lub językowym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja dotycząca praktyk zagranicznych, a także ekspozycja dokumentująca działalność Grupy Apostolatu Młodych i wystawa misyjna. W poszczególnych pracowniach na zwiedzających czekali nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, którzy starali się udzielać informacji na temat kierunków kształcenia i rozwiewać wszelkie wątpliwości potencjalnych uczniów. Oprócz wiedzy o przedmiotach i zawodach gimnazjaliści oraz uczniowie klas ósmych uzyskali informacje o praktykach zawodowych, możliwości udziału w różnych konkursach, projektach, zajęciach pozalekcyjnych.
Każdy z gości otrzymał ulotkę z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny, gadżety reklamowe i słodkie co nieco.
Wszystkim gimnazjalistom i ósmoklasistom serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się w Waszej pamięci jako sympatyczne doświadczenie. Liczymy na ponowne spotkanie, tym razem we wrześniu. Zapraszamy!

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.