CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Wrocław i Świdnica w dwa dni24 i 25 kwietnia uczniowie klas I c T, II a T i II b T wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce integracyjno-krajoznawczej do Wrocławia i Świdnicy. Pobyt w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęli od obejrzenia Panoramy Racławickiej autorstwa Wojciecha Kossaka i Jana Styki. Kolejnym punktem planu dnia było spotkanie z przewodnikiem, panem Grzegorzem Sobczakiem, który oprowadził po zakątkach miasta. Duże zainteresowane wzbudziły m.in. architektura rynku, wrocławskie krasnale, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Ostrów Tumski, Hala Stulecia oraz Ogród Japoński.
Następnie uczestnicy wycieczki zakwaterowali się w urokliwej Kamienicy pod Aniołami w centrum miasta. Po krótkim odpoczynku i posiłku wybrali się na wieczorny spacer po ulicach Wrocławia.
Następny dzień przeznaczony był na poznanie Świdnicy. Uczniowie wraz z przewodnikiem Mariuszem Barcickim zwiedzili Katedrę pw. św. Stanisława i św. Wacława, rynek oraz zdobyli wieżę ratuszową w Świdnicy o wysokości 58 m, z której mogli podziwiać panoramę miasta. Pięknym zabytkiem okazał się Kościół Pokoju pw. św. Trójcy, wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Ostatnim punktem programu wycieczki było zdobycie, najwyższego wzniesienia w Masywie Chełmskim (407,6 m n.p.m.) jakim jest Góra św. Anny.
Na trasie turystycznej Parku Krajobrazowego Góry św. Anny młodzież mogła zobaczyć - Pomnik Czynu Powstańczego, poświęcony powstańcom walczącym w powstaniach śląskich, jeden z najważniejszych w Europie amfiteatr zbudowany z tzw. wapieni gogolińskich z licznymi skamieniałościami oraz Sanktuarium św. Anny. Wycieczka stała się dla młodzieży okazją do poznania nie tylko Wrocławia i Świdnicy, ale również koleżanek i kolegów ze szkoły. Była również przyjemną chwilą wytchnienia od codziennych obowiązków i na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach uczestników.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.