CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Etap powiatowy Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”Katarzyna Ciochoń z klasy III a T i Natalia Kłoda z klasy III b T reprezentowały naszą szkołę podczas eliminacji powiatowych IV edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”. Konkurs odbył się 11 marca w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu i został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.
W turnieju wzięło udział 16 uczniów szkół podstawowych z klas siódmych i ósmych oraz trzecich gimnazjum, a także 10 przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy recytowali teksty polskich twórców powstałe po 1918 r., aż do czasów współczesnych, które realizują motyw „zawsze wierni”, rozwijają rozumienie pojęć, takich jak: patriotyzm, honor, bohater, ojczyzna, wierność wartościom, zasadom. Ich prezentacje oceniało jury pod przewodnictwem pana Romualda Rzeszutka ze Stowarzyszenia „Klub Historyczny Prawda i Pamięć”. Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsi – awans do etapu wojewódzkiego w Ropczycach.
Wprawdzie nasze uczennice nie zakwalifikowały się do finału, ale należy im pogratulować odwagi zaprezentowania się przed szerszym gronem odbiorców oraz pięknego występu. Do konkursowych zmagań Kasia przygotowywała się pod kierunkiem pani Agnieszki Lorynowicz, zaś Natalia – pani Małgorzaty Lubery.


Opublikowano w dniu: 12.03.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu:11.03.2019 r.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.