CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

W nagrodę do Krakowa26 lutego uczennice klasy IV b T: Katarzyna Smutek i Kinga Krawiec oraz pani Marzena Gadziała wzięły udział wycieczce do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Była to dodatkowa nagroda dla laureatów konkursu ,,Młodzi dla przeszłości – Mała Ojczyzna” oraz ich opiekuna.
Przypomnijmy, że 15 czerwca 2018 r. w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za projekt edukacyjny ,,Młodzi dla przeszłości – Mała Ojczyzna”. I miejsce zdobył zespół naszej szkoły w składzie: Konrad Borczyk z IV b T, Kinga Krawiec z III b T i Katarzyna Smutek z III b T. Opiekunem młodzieży była pani Marzena Gadziała.
Projekt polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej oraz eseju, przedstawiających działalność niepodległościową na terenie regionu mieleckiego w latach I wojny światowej. W pracy należało omówić aspekt, z którego – zdaniem autorów – mieszkańcy Podkarpacia mogą być szczególnie dumni. Uczniowie otrzymali dyplomy, ciekawe gry historyczne i pozycje książkowe.
Wycieczka dla wszystkich laureatów konkursu została zorganizowana przez pracowników IPN Oddział w Rzeszowie – panią dr Katarzynę Kyc i pana dr. Jacka Magdonia. Opiekunem z ramienia IPN Rzeszów był pan dr Jacek Magdoń. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić bardzo dokładnie Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, w którym została przeprowadzona dla nich dwugodzinna lekcja muzealna. Widzieli m.in. niepowtarzalne pamiątki z okresu II wojny światowej, dotyczące Armii Krajowej także z rejonu Podkarpacia, a nawet Mielca.

https://photos.app.goo.gl/4Se6BjGvLbatbHUk8

Opublikowano w dniu: 03.03.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 03.03.2019 r.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.