CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Jubileusz gazetki szkolnej „Krzyk”
W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, w świątecznej atmosferze, obchodziliśmy jubileusz 20-lecia szkolnej gazetki „Krzyk”. Z tej okazji członkowie zespołu redakcyjnego wspólnie z opiekunami podjęli działania służące upowszechnieniu wiedzy o tej okrągłej rocznicy wśród uczniów naszej szkoły, a także zorganizowali spotkanie z byłymi redaktorami naczelnymi pisma. Obchodom towarzyszyła skromna wystawa przedstawiająca historię „Krzyku”.
18 grudnia uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej dokumentującej 20 lat działalności gazetki, o której ciekawie opowiadały Emilia Kapinos, Patrycja Kowalska, Julia Szczucińska i Julia Wojdyła. Redaktorki przybliżyły swoim koleżankom i kolegom proces tworzenia gazetki, omówiły role poszczególnych członków zespołu i zachęciły do współpracy.
Punkt kulminacyjny obchodów nastąpił 21 grudnia, kiedy to przy jednym stole zasiedli goście spoza szkoły – byli redaktorzy gazetki: Łukasz Stęga, Magdalena Przybyl, Andrzej Strzępka, Justyna Torba i Maria Kaczmarska razem z obecnym zespołem redakcyjnym: Joanną Jurkowską, Emilią Kapinos, Patrycją Kowalską, Anną Skrzyniarz, Moniką Skrzyniarz i Julią Szczucińską, a także pani dyrektor Marta Mysona oraz opiekunowie „Krzyku”: pani wicedyrektor Anna Zawrzykraj, pani Agnieszka Lorynowicz i pani Beata Szędzioł.
Spotkanie rozpoczęło się serdecznym powitaniem wszystkich przybyłych na szkolną uroczystość i rozdaniem specjalnego, jubileuszowego numeru gazetki. Potem nadszedł czas na świąteczny barszcz czerwony z uszkami, a po nim na garść wspomnień zebranych w prezentacji multimedialnej i przywołanych w krótkich relacjach obecnych redaktorek „Krzyku”. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć tortu jubileuszowego, pamiątkowych zdjęć oraz opowieści o blaskach i cieniach 20-letniej pracy nad szkolnym pismem. Nie tylko słowa, ale też uśmiech na twarzach gości zdawały się potwierdzać, że uczęszczanie do szkoły średniej to dla nich najlepszy okres w życiu, w którym poznali wspaniałych nauczycieli i mogli rozwijać swoje dziennikarskie zainteresowania.

Galeria

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.