CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
13 i 14 grudnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy zorganizowano finał ogólnopolski IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Zakwalifikowało się do niego 65 uczniów z 39 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W gronie tym znalazła się Weronika Kilian – uczennica klasy IV a Technikum nr 1 w naszej szkole. Jej opiekunem była pani Anna Grdeń.
W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali test w języku polskim oraz zadanie w wybranym języku obcym. Następnie uczestnicy wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. W drugim dniu zawodów ogłoszono wyniki etapu praktycznego. Do finału ustnego zakwalifikowano 10 uczestników z najwyższą liczbą punktów. W trakcie części finałowej uczniowie musieli wykazać się przed jury i publicznością, odpowiadając na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych oraz wiedzy ogólnoekonomicznej. Wiele pytań dotyczyło hasła tegorocznej olimpiady: „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy”.
Ostatecznie po ustnej części uczennica naszej szkoły uplasowała się na 19. miejscu. Wszyscy uczestnicy finałów otrzymali zaświadczenia, które upoważniają do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w danym zawodzie.
Podczas pobytu w Bydgoszczy zarówno młodzież, jak i opiekunowie mogli zwiedzić z przewodnikiem miasto, które jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Wieczorem dla wszystkich zorganizowano uroczystą kolację przy dźwiękach muzyki na żywo, a koncert zespołu zakończył się wspólnym śpiewaniem polskich kolęd.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.