CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Otrzęsiny klas pierwszych18 października, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Tego dnia pierwszoklasiści zostali ostatecznie włączeni w poczet uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu. Tym samym przyjęli na siebie wszystkie obowiązki ucznia oraz zostali uprawnieni do korzystania z przysługujących im przywilejów.
Pierwszaki rozpoczęły imprezę od przysięgi. Wychowawcy też złożyli przysięgę (w wersji poważnej oraz humorystycznej). Następnie każda z pięciu klas pierwszych musiała dokonać autoprezentacji, wykorzystując w tym celu taniec, piosenkę, wiersz lub skecz. Oceniany był także ubiór klasy oraz wcześniej przygotowany przez młodzież portret wychowawcy. Uczniowie musieli także zmierzyć się w następujących konkurencjach: sprawdzenie zmysłów przedstawiciela każdej klasy, głuchy telefon, zjedzenie jabłka w jak najkrótszym czasie bez używania rąk, kalambury.
Po skończeniu rywalizacji jury w składzie: pani dyrektor Marta Mysona, pani wicedyrektor Anna Zawrzykraj, pani Mirella Cibicka oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Sroczyńska wydało werdykt. Najbardziej zgraną i waleczną okazała się klasa I d T z wychowawcą panią Małgorzatą Kamudą, II miejsce zajęła I a T – wychowawca pani Renata Ciężadło, III miejsce przypadło I c T – wychowawca pani Bożena Switek. Poza podium znalazły się I b T – wychowawca pani Jolanta Drzewiecka oraz I a szkoła branżowa – wychowawca pani Anna Grdeń. Nieważne jednak było zwycięstwo, przede wszystkim liczyły się dobra zabawa i zaangażowanie. Uczestnicy imprezy zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami i na pewno długo będą pamiętać emocje towarzyszące konkursowi. Mamy nadzieję, że każdy dzień w nowej szkole będzie dla nich tak miły i radosny jak ten!
Tegoroczne otrzęsiny przygotowały dziewczęta z klasy III a T pod opieką pani Elżbiety Kukowskiej.

Opublikowano w dniu: 22.10.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 22.10.2018 r

Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.