CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Ekonomiści z wizytą w banku i centrum kryminalistyki10 kwietnia uczniowie klas II a i II b odwiedzili oddział Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Podczas spotkania z pracownikiem banku, panią Moniką Mularz-Dobrowolską, wysłuchali wykładu na temat istoty funkcjonowania NBP, jego historii i roli, jaką pełni w gospodarce. Wzięli także udział w warsztatach, podczas których nauczyli się, jak radzić sobie z rozpoznawaniem autentyczności polskich banknotów. Wycieczka do Banku Centralnego pozwoliła młodzieży zweryfikować i utrwalić wiedzę na temat polityki pieniężnej, zdobytą wcześniej na lekcjach z podstaw ekonomii i podstaw przedsiębiorczości.
Następnie uczniowie udali się do Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, gdzie czekały na nich kolejne warsztaty, tym razem z zakresu kryminalistyki. Ponad dwugodzinne zajęcia poprowadził wykładowca tej uczelni, pan Arkadiusz Szajna. Tematem przewodnim były symulowane oględziny miejsca znalezienia zwłok. Uczniowie poznali sposoby ujawniania i zabezpieczenia różnych śladów kryminalistycznych, zasady pracy policjantów i techników kryminalistycznych. Mogli sprawdzić, jak wykonuje się poszczególne czynności i jak działają urządzenia znajdujące się w specjalistycznych walizach, służące do pracy na miejscu przestępstwa. Na koniec spotkania odbył się pokaz działania poligrafu (wariografu).
Podczas wycieczki młodzieży towarzyszyli opiekunowie, panie Renata Ciężadło, Elżbieta Kukowska, Agnieszka Lorynowicz i Małgorzata Stępień.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.