CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Jesteśmy Najaktywniejszą Szkołą w Dniu przedsiębiorczości 20179 marca delegacja naszej szkoły na czele z panią dyrektor Martą Mysoną uczestniczyła w gali podsumowującej 14. edycję „Dnia przedsiębiorczości”.
Podczas uroczystości, która odbyła się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, nagrodzone zostały najaktywniejsze szkoły oraz szkolni koordynatorzy „Dnia przedsiębiorczości”. Wśród wyróżnionych tytułem Najaktywniejszej Szkoły znalazł się nasz zespół szkół. Nagroda była efektem licznego udziału w programie w roku 2017 – do ponad 100 przedsiębiorstw działających na terenie powiatu mieleckiego udało się ponad 200 uczniów. Statuetkę oraz pamiątkowy dyplom wręczyła laureatom Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.
Ideą „Dnia przedsiębiorczości” jest włączenie przedstawicieli firm i instytucji w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu dorosłych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju mogą odbyć jednodniową praktykę na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują praktyczne informacje, których nie zapewni im wiedza książkowa.
Po uroczystej gali delegacja naszej szkoły w składzie: pani dyrektor Marta Mysona, pani Aneta Soja-Ząbek – koordynator projektu oraz Patrycja Kamuda, Katarzyna Cybulska, Ewa Wójcik i Adrian Grzelak – uczniowie, zwiedziła Centrum Nauki Kopernik. Była to dodatkowa atrakcja ufundowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości – organizatora wydarzenia.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.