CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

III Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”27 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Mielcu miały miejsce eliminacje powiatowe III Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Marszałka Województwa Podkarpackiego - Władysława Ortyla, Podkarpackiego Kuratora Oświaty -Małgorzaty Rauch i Starosty Powiatu Mieleckiego - Zbigniewa Tymuły. Turniej odbył się w ramach mieleckich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i stanowił hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru oraz umiłowania Ojczyzny. Był zachętą do rozbudzania wśród młodzieży zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, a także kształcił poczucie tożsamości narodowej. Piękna Sala Królewska Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu podkreślała wagę chwili.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Powiatu Mieleckiego, natomiast szkoły ponadpodstawowe reprezentowało 13 uczniów. Uczestników oceniało jury w składzie: Maria Napieracz, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego - jako przewodnicząca jury, Romuald Rzeszutek, reprezentujący Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, Małgorzata Stryczek i Małgorzata Głodzik - nauczycielki języka polskiego w I LO oraz Monika Toczyńska - nauczycielka historii w I LO.
Jak zauważyła pani Maria Napieracz, zmagania turniejowe stały na bardzo wysokim poziomie, ponieważ wszyscy uczestnicy Turnieju z wielkim wyczuciem dobrali teksty liryczne i prozatorskie oraz z zaangażowaniem zaprezentowali je publiczności. Cieszyła ucho i serce piękna dykcja oraz staranna recytacja uczestników.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu reprezentowały dwie uczennice: Weronika Gajda z klasy IV a T, która zaprezentowała wiersz Kazimierza Wierzyńskiego „Jest w Polsce jedna droga...” oraz Natalia Kłoda z klasy II b T z wierszem Jana Piotra Iwańskiego „Wciąż pytamy...”. Opiekunami uczennic były pani Agnieszka Lorynowicz i pani Beata Piękoś.
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica Weronika Gajda zajęła ex aequo III miejsce w zmaganiach uczniów szkół ponadpodstawowych i tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego Turnieju, który odbędzie się 9 marca w Centrum Kultury w Ropczycach.
Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach poetyckich!

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.