CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Walentynki w teatrze i muzeumW tegoroczne walentynki 48-osobowa grupa uczniów technikum z klas I c, I b i II a wybrała się na wycieczkę do Tarnowa. Wspólnie z opiekunami, paniami Aldoną Krępą, Agnieszką Lorynowicz, Renatą Ciężadło i Katarzyną Wąż, obejrzeli „Poskromienie złośnicy” w Teatrze im. Ludwika Solskiego oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej.
Temat spektaklu idealnie wpisał się w atmosferę obchodzonego 14 lutego Dnia Zakochanych. „Sztuka opowiada o historii miłości Katarzyny i Petruchia, dwójki nietypowych bohaterów, odrzucających konwenanse buntowników, aczkolwiek niezwykle wrażliwych”. Dzieło Szekspira w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka zostało przeniesione na tarnowską scenę przez reżyserkę i aktorkę Annę Gryszkówną. Urokliwa scenografia i kostiumy, poruszająca muzyka, dowcipna choreografia i historia romansu rozgrywającego się na oczach innych postaci w realiach włoskiego miasteczka lat 60. – to wszystko przypadło do gustu młodym widzom. Komedia wprawiła ich w bardzo dobry humor i pozwoliła przyjemnie spędzić czas również poza szkołą.
Po spektaklu uczestnicy wycieczki udali się Muzeum Etnograficznego mieszczące się w centrum miasta w zabytkowym XVIII-wiecznym dworku przy ulicy Krakowskiej 10. Znajduje się tam jedyna w Europie stała ekspozycja ukazująca kulturę i historię Romów. Młodzież mogła zobaczyć zdjęcia i fotokopie dokumentów, przedmioty użytkowe związane z życiem i wędrówką Cyganów, m.in. stroje, narzędzia, instrumenty muzyczne oraz posłuchać ciekawych opowieści pani przewodnik. Wszyscy przekonali się, że kultura romska jest niezwykle bogata i dobrze jest ją bliżej poznać.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.