CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego InternetuNasza szkoła już od kilku lat aktywnie włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku jednym z działań zaplanowanych w ramach tej akcji było zorganizowanie spotkania pn. „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. 13 lutego na zaproszenie pani Beaty Szędzioł odwiedziły szkołę st. sierż. Magdalena Skulimowska i st. sierż. Ewelina Ziemba – policjantka prowadząca zajęcia z kształcenia ogólnopolicyjnego dla naszych uczniów.
Pani Ewelina Ziemba, obecnie pracująca w Zespole Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w mieleckiej Komendzie Powiatowej Policji, przedstawiła młodzieży prezentację multimedialną pt. „Cyberprzemoc” i wyjaśniła, czym jest przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Wykład dotyczący przyczyn i form cyberprzemocy, takich jak grooming, stalking i seksting, został zilustrowany przykładami z życia oraz humorystycznymi filmikami.
Na zakończenie wizyty gość przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się młodzieży w sieci oraz opowiedział o odpowiedzialności prawnej osób dopuszczających się przemocy.
Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klas pierwszych ocenili je jako bardzo ciekawe i ważne. Po raz kolejny uświadomili sobie konieczność reagowania na cyberprzemoc i okazywania szacunku innym.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.