Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Sportowe podsumowanie półrocza

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 młodzież naszej szkoły brała aktywny udział w zawodach międzyszkolnych w ramach kalendarza imprez Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego. Uczniowie chętnie reprezentowali szkołę na zewnątrz, wykazując się dużym zaangażowaniem i umiejętnością współpracy w zespole.

Liga lekkoatletyczna – dziewczęta
W zawodach wzięło udział dwadzieścia dziewcząt i piętnastu chłopców. Rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 100m., bieg na 400m., bieg na 800m., skok w dal, pchnięcie kulą oraz bieg sztafetowy 4x100m. Dziewczęta wywalczyły 18. miejsce w województwie, awansując do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju w Rzeszowie.
Chłopcy zajęli 14. miejsce w rejonie.

Sztafetowe Biegi Przełajowe – dziewczęta
Dziesiątka dziewcząt wywalczyła 1. miejsce w powiecie, a potem 3. miejsce w rejonie w sztafetowych biegach przełajowych 10x 800m. Bardzo niewiele zabrakło do awansu do finału wojewódzkiego.

Indywidualne i drużynowe biegi przełajowe
W zawodach wzięło udział dziesięć dziewcząt i sześciu chłopców. Najlepiej wypadła Kinga Gwóźdź z klasy I c T, zajmując 3. miejsce i awansując do finału rejonowego w indywidualnych biegach przełajowych, które odbędą się w kwietniu. Pozostali uczniowie również zajęli dobre miejsca, ale tylko trzech pierwszych zawodników mogło uzyskać awans.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły 3. miejsce, chłopcy – 5. miejsce w powiecie.

Piłka siatkowa dziewcząt
Dziewczęta wywalczyły 5. miejsce w powiecie.

Piłka ręczna dziewcząt
Drużyna dziewcząt zajęła 5. miejsce w powiecie.

Piłka koszykowa dziewcząt
Drużyna naszej szkoły rywalizowała o wejście do finału powiatowego z ZST, ZSB oraz ZS w Rzemieniu i – zajmując 2. miejsce w grupie – awansowała do finału powiatowego. W finale powiatowym, 23 stycznia, wywalczyła 3. miejsce.

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców
Dziewczęta wywalczyły 7. miejsce w powiecie, zaś chłopcy zajęli 4. miejsce w powiecie i niewiele zabrakło do awansu do rozgrywek rejonowych.

Unihokej dziewcząt i chłopców
Dziewczęta po wyrównanej walce z wszystkimi drużynami wywalczyły 1. miejsce w rejonie i po raz pierwszy awansowały do półfinału wojewódzkiego w tej dyscyplinie. Zawody półfinałowe odbędą się 22 lutego w Dębicy.
Chłopcy po dobrej grze zajęli 5. miejsce w rejonie.

Pływanie indywidualne – półfinał wojewódzki
W tej dyscyplinie wystartowała jedna uczennica – Wiktoria Bełzo z klasy IV b T. Dzięki temu, że uzyskała dobry czas, awansowa do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w drugim półroczu.

Szkolne Zawody Strzeleckie
W zawodach wzięli udział uczniowie klas maturalnych, którzy uzyskali zadowalające wyniki.