CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Lekcja inna niż wszystkie – wizyta w lokalnym radiuNiezapomnianych wrażeń dostarczyła sześciu uczennicom klasy I b T wizyta w mieleckiej siedzibie Radia Leliwa. W środę, 17 stycznia, redaktorki szkolnej gazetki „Krzyk” wspólnie z opiekunami, paniami Agnieszką Lorynowicz i Beatą Szędzioł, miały okazję poznać kulisy powstawania audycji radiowych i spotkać pana Tomasza Łępę, dziennikarza z pasją. Dla Joanny Jurkowskiej, Julii Wojdyły, Emilii Kapinos, Patrycji Kowalskiej, Gabrieli Witek i Kornelii Szumnej była to pierwsza taka wizyta.
Dwie godziny lekcyjne (tyle czasu trwał pobyt w studiu radiowym) upłynęły bardzo szybko i w niezwykle przyjaznej atmosferze. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Łępy dziewczyny zapoznały się m.in. z historią i bieżącą działalnością mieleckiej rozgłośni, programem Radia Leliwa, wyposażeniem studia nagrań, sposobem tworzenia serwisów informacyjnych i nagrywania audycji radiowych. Młode adeptki dziennikarstwa spróbowały swoich sił w redagowaniu informacji, po czym mogły nałożyć słuchawki na uszy, zasiąść przed mikrofonem, nagrać tekst i sprawdzić brzmienie swojego głosu. Przekonały się, jak ciekawe, ale zarazem trudne i stresujące może to być zajęcie. Duże zainteresowanie wzbudziły także montaż i obróbka uprzednio nagranego materiału lektorskiego.
Na zakończenie spotkania pan redaktor udzielił obszernych odpowiedzi na pytania przygotowane przez młodzież. Opowiedział o swojej karierze zawodowej, plusach i minusach pracy dziennikarza radiowego, zasadach etyki obowiązujących w środkach masowego przekazu.
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych bardzo serdecznie dziękują panu Tomaszowi Łępie, kierownikowi mieleckiego oddziału Radia Leliwa, za poświęcony czas oraz podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.