CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Szkoła na wagę złota

10 stycznia poznaliśmy wyniki XX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzonego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Z satysfakcją informujemy, że w czołówce najlepszych szkół w Polsce ponownie znalazło się Technikum nr 1 w naszym zespole szkół.
Zostaliśmy sklasyfikowani w dwóch prestiżowych zestawieniach: Rankingu Techników i – po raz pierwszy – w Rankingu Szkół Olimpijskich, obejmującym 200 przodujących liceów i techników.
„Ekonomik” uplasował się na 49. miejscu wśród 300 najlepszych z 1743 techników w kraju, co oznacza awans o 18 pozycji w porównaniu z rokiem ubiegłym. Poprawił również swoją lokatę w województwie, zajmując wysokie, 3. miejsce. Okazał się (po raz kolejny) liderem wśród techników w powiecie mieleckim i jedynym technikum w powiecie, zauważonym przez fundację „Perspektywy” w jubileuszowym, głównym rankingu tego typu szkół.
Potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia jest przyznanie nam honorowego tytułu „Złotej Szkoły 2018” i znaku graficznego w kształcie szkolnej tarczy. To zaszczytne wyróżnienie przysługuje 100 technikom w Polsce, które przygotowują świetnych fachowców w swojej dziedzinie, z maturą otwierającą im drogę na studia.
O wysokiej ocenie technikum zadecydowały cztery kryteria: sukcesy w olimpiadach branżowych (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%) i dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30%).
Od lat szkoła stara się zapewnić młodzieży jak największe możliwości rozwoju, czego efektem są bardzo dobre wskaźniki zdawalności egzaminów, przewyższające średnie rezultaty w kraju. W ubiegłym roku szkolnym czworo uczniów Technikum nr 1 uzyskało tytuł finalisty lub laureata I Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach oraz II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Ich osiągnięcia obiektywnie odzwierciedlają protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie oraz System Informacji Oświatowej.
Cała społeczność naszego zespołu szkół – na czele z panią dyrektor Martą Mysoną – z dumą odnotowuje kolejny niewątpliwy sukces w ponad 80-letniej historii placówki i zapowiada, że nie spocznie na laurach.

Więcej


Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.