CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

READY 2 RESCUE w akcji
W październiku 2012 r. powstało Koło Pierwszej Pomocy READY 2 RESCUE, którego opiekunem jest pan mgr Krzysztof Woszczak.
Celem działalności koła jest uczenie zasad prawidłowego udzielania pierwszej pomocy i propagowanie ich wśród młodzieży naszej szkoły oraz w środowisku lokalnym.
25 października 2012 r. uczniowie klas III a i III b Liceum Profilowanego wzięli udział w akcji „Żyję, bo udzieliłeś mi pierwszej pomocy”. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był opiekun koła, który zachęcił do współpracy pracowników Komendy Powiatowej Policji, Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej. Służby te wspólnie z młodzieżą w kilku punktach Mielca zachęcały mieszkańców do nauki zasad udzielania pierwszej pomocy.

27 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu Fundacja DKMS pod patronatem Starostwa Powiatowego przeprowadziła już po raz drugi akcję pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku”. Grunt pod to wydarzenie przygotowały m.in. prelekcje dla dorosłej młodzieży w szkołach ponadgimnazjalnych.
My również mieliśmy swój udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Wśród 289 potencjalnych dawców, od których tego dnia pobrano krew, znaleźli się uczniowie ZSE. Ponadto młodzież pod okiem pana mgra Krzysztofa Woszczaka przygotowała budzący wielkie zainteresowanie pokaz pierwszej pomocy dla uczestników akcji. Nasi uczniowie przekonywali, że w sytuacji kryzysowej każdy może przyczynić się do uratowania życia drugiej osobie. Należy tylko znać podstawowe zasady udzielania pomocy i nie przechodzić obojętnie obok człowieka, który takiej pomocy potrzebuje.

Więcej informacji
https://www.facebook.com/Ready2Rescue

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.