Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu
 CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Tydzień przedsiębiorczości - podsumowanie


Już po raz ósmy wzięliśmy udział w programie „Otwarta firma – Biznes przy tablicy”, realizowanym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.
W dniach 13-19 listopada odbywały się spotkania uczniów z przedstawicielami firm i instytucji, dotyczące różnorodnych zagadnień: własna firma, pracownik i pracodawca, konsument, finanse, marketing firmy, etyczny biznes. Młodzież poznawała rynek pracy w miejscu zamieszkania i specyfikę konkretnych zawodów. Bezpośredni kontakt z reprezentantami lokalnego biznesu pozwalał uczniom zweryfikować ich wyobrażenia o funkcjonowaniu zakładów pracy oraz zaplanować ścieżkę kariery.
Odbyło się 35 spotkań, w których uczestniczyło 1524 uczniów i 23 firmy, m.in. Tygodnik Regionalny „Korso”, Kirchhoff Polska sp. z o.o. Mielec, Polskie Zakłady Lotnicze sp. z o.o. Mielec, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Mielcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu, Podkarpacki Bank Spółdzielczy Oddział w Mielcu, Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Krakowie Zamiejscowy Wydział Ekonomii w Mielcu.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Mamy nadzieję, że tak liczny udział w programie po raz kolejny zapewni nam tytuł „Najaktywniejszej Szkoły Ponadgimnazjalnej”.
Szkolnym koordynatorem programu jest pani Aneta Soja-Ząbek.
Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.