Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu
 CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

„Mała inwentaryzacja lasu”
29 września uczniowie klasy I c T wspólnie z wychowawcą – panią Aldoną Krępą oraz panią Jolantą Drzewiecką wzięli udział w warsztatach terenowych „Mała inwentaryzacja lasu”. Celem zajęć, które zostały przeprowadzone na terenie Nadleśnictwa Tuszyma, było zaznajomienie z podstawowymi gatunkami roślin i zwierząt, przedstawienie specyfiki pracy leśnika oraz uświadomienie wpływu lasu na zdrowie człowieka.
Młodzież została podzielona na cztery zespoły. Każdemu z nich przydzielono do inwentaryzacji obszar lasu o powierzchni 4 m2. Spisem objęto ściółkę, runo, podszyt i drzewa. Liderzy grup otrzymali karty inwentaryzacyjne, w których zapisywali zidentyfikowane gatunki. Te, których nie udało się rozpoznać, zostały uwiecznione na zdjęciach. Nad sprawnym przebiegiem tych czynności czuwał leśnik, pan Artur Święch.
Po zakończeniu pracy uczniowie, pomagając sobie zielnikami, kluczami do rozpoznawania roślin i Internetem, dokończyli opisywanie nieznanych gatunków i zaprezentowali efekty podjętych działań.
Młodzież zobaczyła też „Rezerwatową Hodowlę Konika Polskiego” prowadzoną przez Nadleśnictwo Tuszyma oraz 400-letni dąb szypułkowy – pomnik przyrody znajdujący się w gminie Przecław. Uczniowie chętnie przytulali się do drzewa, by – jak głosi legenda – spełniły się ich życzenia. Dowiedzieli się, że w październiku – na wniosek Stowarzyszenia Podkarpackich Krystyn – odbędzie się uroczystość nadania dębowi imienia Krystyn.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.