CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Przywracamy Pamięć1 czerwca uczniowie klasy I a T pod opieką pani Agnieszki Lorynowicz wzięli udział w Retrospektywie VIII Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Jej organizatorami byli Stowarzyszenie Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Biuro Festiwalu NNW.
Objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wydarzenie było okazją do spotkania z reżyserami, montażystami, operatorami oraz świadkiem historii panem Marianem Rzeszutkiem.
Uczestnicy retrospektywy obejrzeli dwa filmy dokumentalne: „Kotwica” w reżyserii pani Marii Wiśnickiej oraz „Tropem Wyklętych” w reżyserii pana Arkadiusza Gołębiewskiego. Wzięli także udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których obserwowali pracę doświadczonych filmowców i młodych adeptów tej sztuki.
Odbywający się w Gdyni Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” to największe tego typu przedsięwzięcie poświęcone polskiej historii najnowszej i Żołnierzom Wyklętym. Jego ideą jest przypomnienie sylwetek i dziedzictwa tych, którzy nigdy nie zaakceptowali sowieckiej okupacji oraz pokazanie roli polskiego podziemia i opozycji demokratycznej w walce z komunistycznym reżimem.
Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.