CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny


Weekend w Rimini


W czasie weekendów uczestnicy praktyk zagranicznych realizują program turystyczny. W sobotę, 20 maja, odbyli wycieczkę do Loreto via Ancona. Pogoda trochę postraszyła deszczem, ale nie było tak źle. Nawet „oberwanie” chmury już po powrocie do Rimini nie popsuło nastroju tego dnia.
Loreto to jedno z najważniejszych miejsce kultu religijnego. Jest to również krótka lekcja historii z okresu II wojny światowej i udziału Polaków w wyzwoleniu Loreto i Ancony. W tym dniu przewodniczkami były uczennice klasy II c T.
Drugi dzień weekendu (niedziela) zakończył się długo zapamiętaną wycieczką do Florencji (Firenze). To magiczne miejsce zachwyciło wszystkich różnorodnością zabytków. To właśnie dla nich warto było spędzić łącznie ponad 6 godzin w pociągu. Odcinek linii kolejowej Faenza-Florencja nazywany jest „Faentiną” i został oddany do użytku w 1893 roku. Do tej pory nie jest zelektryfikowany, co wydłuża czas podróży. Ciekawostką jest również fakt, że pociąg na trasie Florencja-Faenza (dalej trasa wiedzie do Ravenny) nazywany jest „Pociągiem Dantego” na cześć znakomitego poety Dantego Alighieri, który urodził się we Florencji, mieszkał na wygnaniu i zmarł w Rawennie.
Było to także ogromne wyzwanie dla dziewczyn z trzeciej klasy: Kariny Pietruszki, Karoliny Grzyb i Natalii Wilk, które pod kierunkiem przewodniczki Marioli Sypek dzielnie i niezawodnie oprowadziły grupę po najważniejszych placach, uliczkach i miejscach. Pozostałe dziewczęta przygotowały krótkie opisy zwiedzanych obiektów. Po raz pierwszy uczennice zobaczyły Katedrę Santa Maria del Fiore, Bazylikę San Lorenzo, Bazylikę Santa Maria Novella, Plac Republica oraz Palazzo Vecchio. Główna atrakcją stał się jednak przepiękny, prawie 700-letni Stary Most – Ponte Vecchio (Most Złotników).
Florencja wprowadziła w typowy włoski klimat i spowodowała, że z niecierpliwością wszyscy oczekują kolejnego weekendu.
Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.