CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolnyWielki kapłan błogosławiony ksiądz Roman Sitko


Autentycznie wierzący i pobożny, Wychowawca młodzieży i budowniczy, Mężny i pełen nadziei, Służący braciom, Wspaniałomyślnie i do końca naśladujący Chrystusa.


Z inicjatywy społeczności szkolnej ZSE w Mielcu od 1 września 2006 r., decyzją uchwały Rady Powiatu Mieleckiego, patronem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu jest bł. ks. Roman Sitko, inicjator utworzenia i w znacznej części fundator bursy.

...Nasz patron, inicjator utworzenia i w znacznej części fundator bursy dla chłopców przy Gimnazjum w Mielcu, której część użytkuje dzisiaj nasza szkoła, nieznany żołnierz wielkiej sprawy Bożej - jak o nim powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II, bohaterski kapłan, wdeptany w ziemię jak ziarno pszeniczne, starty na proch w krematorium, wysłużył dla nas niezwykle cenny kapitał duchowy. "Młodzieży polska, ukochaj jak najlepszy dom rodzinny tę bursę, którą ci dał w 1912 r. ks. Roman Sitko - prałat, dyrektor, Twój przyjaciel" - to Jego przesłanie znajduje się na tablicy umieszczonej na murach bursy w naszej szkole.

Życie i działalność Romana Sitki

I Rajd Rowerowy „ Śladami bł. ks. Romana Sitki” w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły- 19 kwietnia 2016 r.


Strona rajdu
Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.